UVP
€36.95*
€27.95*
Content:
1 Piece
Available, delivery time: 2-3 Tage
Product number:
7186012
- Neutralweiß 4000K
- 12W - 1200 lm
- Maße: 17 x 17 x 2,9 cm
Ähnliche Produkte entdecken
Kunden kauften auch
Product information "LED Recessed luminaire 17 cm 12W 1200lm matt-nickel"
LED recessed lamp plastic / matt nickel incl. 1 x LED board 12W 1.200LM 4,000k lifespan 25,000 h, RA> = 80, not dimmable IP44 170x170x29mm (LXBXH) installation: 160x160x30mm (LXBXH)
Manufacturer Informations
Product details "LED Recessed luminaire 17 cm 12W 1200lm matt-nickel"
| Brand: | Briloner |
|---|---|
| Colour: | Matt nickel |
| Dimmable: | No |
| EAN: | 4002707327998 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Einbautiefe: | 3 cm |
| Functions: | Remote control |
| Height (mm): | 29 |
| Illuminant included: | Yes |
| Installation diameter (mm): | 160 |
| Kelvin: | 4000K |
| Length (mm): | 170 |
| Lifetime: | 25000 |
| Light colour: | Neutral white |
| Light source: | LED |
| Material: | Plastic |
| Mounting type: | Einbaumontage |
| Number of light points: | 1 |
| Operating mode: | Mains operation |
| Protection class: | IP44 |
| Replaceable bulb: | No |
| Set size: | 1 |
| Total lumen (lm): | 1200 |
| Total lumens: | 1200 |
| Total watts: | 12 |
| Voltage: | 230 |
| Watt per burning point: | 12 |
| Width (mm): | 170 |
Product details "LED Recessed luminaire 17 cm 12W 1200lm matt-nickel"
| Brand: | Briloner |
|---|---|
| Colour: | Matt nickel |
| Dimmable: | No |
| EAN: | 4002707327998 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Einbautiefe: | 3 cm |
| Functions: | Remote control |
| Height (mm): | 29 |
| Illuminant included: | Yes |
| Installation diameter (mm): | 160 |
| Kelvin: | 4000K |
| Length (mm): | 170 |
| Lifetime: | 25000 |
| Light colour: | Neutral white |
| Light source: | LED |
| Material: | Plastic |
| Mounting type: | Einbaumontage |
| Number of light points: | 1 |
| Operating mode: | Mains operation |
| Protection class: | IP44 |
| Replaceable bulb: | No |
| Set size: | 1 |
| Total lumen (lm): | 1200 |
| Total lumens: | 1200 |
| Total watts: | 12 |
| Voltage: | 230 |
| Watt per burning point: | 12 |
| Width (mm): | 170 |
Datasheets