Product number:
7301016
- inkl. Fernbedienung
- CCT-Farbtemperatursteuerung
- Dimmbar
- Sternenhimmeleffekt
- 18W - 1800 lm
- Maße: 29,5 x 29,5 x 5,5 cm
Ähnliche Produkte entdecken
Kunden kauften auch
Product information "Sternen sky LED panel, 29.5 cm, 1800 lumens, 18 watts, white"
- This modern LED ceiling lamp in white, made of plastic metal, becomes a real eye-catcher in your premises by the starry sky design (many small luminaires that come in addition)- this LED is due to the simple and ultra-laugh design Panel versatile, e.g. B. as a living room light, bedroom light or children's room light - thanks to the protection class IP20, this ceiling lamp is not suitable for use in damp rooms - thanks to the dimmability and the possibility of color temperature control (3,000 to 6,500 Kelvin) you can adapt the light according to your needs and thus for a Pleasant atmosphere - with the enclosed remote control, the functions can be easily adjusted from the sofa - with energy -saving 18 watts and a light output of 1,800 lumens, a pleasant light is created to relax - the high average lifespan is approx. 20,000 hours - product dimensions: 295x295x55mm (LXBXH )))
Manufacturer Informations
Product details "Sternen sky LED panel, 29.5 cm, 1800 lumens, 18 watts, white"
| Battery included: | 2x AAA |
|---|---|
| Brand: | Briloner |
| Colour: | White |
| Dimmable: | Yes |
| EAN: | 4002707386551 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Functions: | CCT colour temperature control, Remote control |
| Gewicht in KG: | 0,8 kg |
| Illuminant included: | Yes |
| Kelvin: | 3000K - 6500K |
| Lifetime: | 20.000 Std. |
| Light colour: | CCT colour temperature control, Cold white, Neutral white, Warm white |
| Light source: | LED |
| Material: | Metal, Plastic |
| Mounting type: | Deckenmontage |
| Number of light points: | 1 |
| Replaceable bulb: | No |
| Total lumens: | 1800 lm |
| Total watts: | 18 W |
| Voltage: | 230 V |
| Watt per burning point: | 18 W |
Product details "Sternen sky LED panel, 29.5 cm, 1800 lumens, 18 watts, white"
| Battery included: | 2x AAA |
|---|---|
| Brand: | Briloner |
| Colour: | White |
| Dimmable: | Yes |
| EAN: | 4002707386551 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Functions: | CCT colour temperature control, Remote control |
| Gewicht in KG: | 0,8 kg |
| Illuminant included: | Yes |
| Kelvin: | 3000K - 6500K |
| Lifetime: | 20.000 Std. |
| Light colour: | CCT colour temperature control, Cold white, Neutral white, Warm white |
| Light source: | LED |
| Material: | Metal, Plastic |
| Mounting type: | Deckenmontage |
| Number of light points: | 1 |
| Replaceable bulb: | No |
| Total lumens: | 1800 lm |
| Total watts: | 18 W |
| Voltage: | 230 V |
| Watt per burning point: | 18 W |
Datasheets