Product number:
7220039
- 3er Set
- Strahler schwenkbar
- Warmweiß 3000K
- 5W - 400 lm
- Maße: Ø 8,6 x 7 cm
Ähnliche Produkte entdecken
Kunden kauften auch
Product information "Set of 3 Recessed luminaires Ø 8,6 cm GU10 5W 400lm aluminium"
LED recessed lights SET 3-flame metal / aluminum-colored incl. 3 x LED / GU10 5W 400LM 3,000K lifespan 20,000 h, RA & GT; = 80, not dimmable, swiveling IP23 / protection class II 86x70mm (DXH) Installation grade 68mm (D)
Manufacturer Informations
Product details "Set of 3 Recessed luminaires Ø 8,6 cm GU10 5W 400lm aluminium"
| Beam angle: | 36° |
|---|---|
| Brand: | Briloner |
| Colour: | Aluminium |
| Diameter (mm): | 86 |
| Dimmable: | No |
| EAN: | 4002707331711 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Einbautiefe: | 6 cm |
| Functions: | Remote control |
| Height (mm): | 70 |
| Illuminant included: | Yes |
| Installation diameter (mm): | 68 |
| Kelvin: | 3000K |
| Lifetime: | 20000 |
| Light colour: | Warm white |
| Light source: | GU10 |
| Material: | Metal |
| Mounting type: | Einbaumontage |
| Number of light points: | 3 |
| Operating mode: | Mains operation |
| Properties: | Swivelling |
| Protection class: | IP23 |
| Replaceable bulb: | Yes |
| Set size: | 3 |
| Total lumen (lm): | 400 |
| Total lumens: | 400 |
| Total watts: | 15 |
| Voltage: | 230 |
| Watt per burning point: | 15 |
Product details "Set of 3 Recessed luminaires Ø 8,6 cm GU10 5W 400lm aluminium"
| Beam angle: | 36° |
|---|---|
| Brand: | Briloner |
| Colour: | Aluminium |
| Diameter (mm): | 86 |
| Dimmable: | No |
| EAN: | 4002707331711 |
| EU-Responsible Contact form: | https://www.briloner.com/kontakt |
| EU-responsible person street: | Am Steinbach 14 |
| EU Responsible Name: | Briloner Leuchten GmbH & Co. KG |
| EU representative country: | Deutschland |
| EU representative e-mail: | kundenservice@briloner.com |
| EU representative place: | Meschede |
| EU representative telephone number: | +49 291 952993 650 |
| EU responsible person postcode: | 59872 |
| Einbautiefe: | 6 cm |
| Functions: | Remote control |
| Height (mm): | 70 |
| Illuminant included: | Yes |
| Installation diameter (mm): | 68 |
| Kelvin: | 3000K |
| Lifetime: | 20000 |
| Light colour: | Warm white |
| Light source: | GU10 |
| Material: | Metal |
| Mounting type: | Einbaumontage |
| Number of light points: | 3 |
| Operating mode: | Mains operation |
| Properties: | Swivelling |
| Protection class: | IP23 |
| Replaceable bulb: | Yes |
| Set size: | 3 |
| Total lumen (lm): | 400 |
| Total lumens: | 400 |
| Total watts: | 15 |
| Voltage: | 230 |
| Watt per burning point: | 15 |
Datasheets